Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Hradište - okres PartizánskeHľadať
 
 

Okienko JDS

 

Výročná členská schôdza MO JDS 

V nedeľu 1. marca 2009 kroky naších občanov viedli do kultúrneho domu v Hradišti. Všetci však mali niečo spoločné. Sú členmi MO JDS, ktorej vedenie ich pozvalo na výročnú členskú schôdzu. Pozvaných bolo 141 členov tejto, v Hradišti najpočetnejšej a najaktívnejšej MO. Pozvaní boli aj hostia - predstavitelia ostatných organizácií v obci.

Našu miestnu organizáciu vedie a riadi 17-členný výbor na čele s jej predsedom Milanom Švecom, ktorý podal správu o činnosti organizácie za uplynulý rok 2008 a zhodnotil spoluprácu so zastupiteľstvom i starostom obce ako veľmi dobrú. Výbor operatívne riešil úlohy na 16-tich zasadnutiach v minulom roku.

       Členovia MO JDS v uplynulom roku zorganizovali niekoľko pekných akcií pre svojích členov, ako aj pre iných záujemcov z obce. Zúčastnili sa výstavy záhradkárov v Trenčíne, navštívili kúpalisko v Podhájskej, v spolupráci s miestnou Úniou žien zorganizovali návštevu predstavenia muzikálu Adam Šangala v Divadle Andeja Bagara v Nitre a v spolupráci s výborom ZO JDS v Skačanoch sa zúčastnili na vinobraní v Pezinku. V spolupráci s RV JDS v Partizánskom zabezpečili zdravotné a rekreačné pobyty svojích členov v kúpeloch Turčianske Teplice, ako aj letné pobyty v Chorvátsku. Členovia MO JDS sa zúčastnili na prehliadke voľnočasových aktivít seniorov " Jeseň je dar " v Partizánskom, kde nás úspešne reprezentovala spevácko-recitačná skupina " Seniori z Hradišta", ktorá má za sebou už viacero vydarených akcií.

      Neoddeliteľnou súčasťou práce  našej JDS je aj spolupráca s regionálnym výborom v Partizánskom a s jej predsedom Mariánom Grmanom, ktorí sa tiež zúčastnil tejto výročnej členskej schôdze a oboznámil zúčastnených s aktivitami tejto organizácie na regionálnej i celoslovenskej úrovni.

      Na výročnej členskej schôdzi, ktorú riadil podpredseda MO JDS Jozef Baránik, bola prednesená správa o hospodárení MO JDS, správa revíznej komisie, predložený návrh na zloženie nového výboru pre volebné obdobie rokov 2009-2011 a návrh na plán činnosti organizácie na rok 2009. 84 zúčastnených členov MO JDS predložené návrhy schválilo.

       V diskusii vystúpil aj starosta obce Ing. Pavel Kubačka, ktorý poďakoval výboru MO JDS a hlavne jeho predsedovi Milanovi Švecovi za pomoc členov ich organizácie pri riešení najpálčivejších problémov v obci a za účasť na brigádach.

       Po schválení uznesenia si prítomní hostia mohli vychutnať nielen dobrý guláš, o ktorý sa postarali členky MO JDS, ale spoločne si mohli posedieť i pri dobrej hudbe, ktorú ponúkla hudobná skupina VEGA.

Hudobné predely skupiny VEGA dopĺňal vtipným slovom ľudový rozprávač-strýco Izidor, vlastným menom....Barabáš.

 

      Plán práce JDS Hradište na rok 2009

 1. Organizovať a skvalitňovať prácu výboru a vzájomnú spoluprácu celej organizácie JDS v Hradišti.

 2. V rámci možnosti spolupracovať so zastupiteľstvom a starostom obce, ako aj ostatnými zložkami našej obce.

 3. Zorganizovať výlet pre členov našej JDS a občanov našej obce.

 4. Úzko spolupracovať s RV JDS v Partizánskom, ako aj s výborom JDS v okolitých obciach. 

 5.Dbať na aktívnejšiu spoluprácu vedúcich jednotlivých sekcií nášho výboru pri organizovaní členov našej JDS a ich účasti na kultúrnych, športových a zdravotných aktivitách.

 

      Nový výbor MO JDS Hradište bude v rokoch 2009-2011 pracovať v tomto zložení :

     Predseda- Milan Švec, podpredseda- Ing. Jozef Baránik, pokladníčka-Alžbeta Mozolová, zapisovateľka-Ema Švecová, dôverníci-desiatkári: Marta Struhárová, Mária Bezdeková, Annastázia Barániková, Emília Madleňáková, predseda revíznej komisie- Ing. Pavel Podoliak, členovia revíznej komisie-Oľga Habalová, Pavol Podkamenský, predseda kultúrnej komisie-Eva Fodorová, členovia kultúrnej komisie-Mária Laurová, Ladislav Kňaze, predseda športovej komisie-Vincent Hirkala, členovia športovej komisie-Pavel Fodora, Vojtech Fodora.

 

   Predseda našej JDS záverom svojho vystúpenia predložil pár rád, na ktoré by sme mali často myslieť.

-Nikdy nepohŕdaj slabým, chorým a chudobným, ...možno má v nebi viac pochopenia než ty.

-Dávaj ľuďom viac než čakajú, a dávaj to z celého srdca.

-Hovor pomaly, ale mysli rýchlo.

-Čítaj viac kníh a pozeraj menej televíziu.

-Ver v Boha, ale auto si vždy zamkni!

-Buď priateľský k prírode a nebráň jej chodu.

-Neberme rozum do hrsti! Hlava zostane prázdna, nebude čím myslieť. Ruky budú plné a nebude ich možné priložiť k spoločnému dielu.

 

 

       

          


 

virtualny cintorin

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka